Oto jak otwierać pliki TGA w systemie Windows 10

TGA to plik obrazu w formacie Truevision Graphics Adapter. Jest to format pliku obrazu, który Truevision opracował w latach 80. Dzięki bezstratnej kompresji format TGA jest idealny do obrazów takich jak rysunki linii i ikony. Wydawcy gier używają również formatu TGA dla plików tekstur.

Użyj tych narzędzi, aby otworzyć pliki TGA w systemie Windows 10

 1. Otwórz pliki TGA w edytorze obrazów
 2. Przeglądarka TGA
 3. Oprogramowanie Universal File Opener
 4. Konwertuj obrazy TGA do formatu JPG

1. Otwórz pliki TGA w edytorze obrazów

Ponieważ TGA jest formatem obrazu, możesz go otworzyć tak samo jak zdjęcie JPG, GIF lub PNG. Jednak format TGA nie jest tak szeroko obsługiwany, jak formaty JPG lub GIF. Edytor farb systemu Windows nie otwiera plików TGA.

Niemniej jednak nadal możesz otwierać obrazy TGA za pomocą Adobe Photoshop Elements i CC, GIMP, Corel PaintShop Pro 2018 i Paint.NET. W ten sposób możesz otworzyć TGA za pomocą darmowego Paint.NET.

 • Najpierw otwórz tę stronę w witrynie Paint.NET.
 • wciśnij Pobieranie przycisk na tej stronie i kliknij paint.net 4.0.21 aby zapisać kreatora konfiguracji Paint.NET.

 • Kliknij kreator instalacji Paint.NET, aby dodać oprogramowanie do systemu Windows 10.
 • Następnie uruchom Paint.NET i kliknij Plik na pasku menu.

 • Wybierz otwarty wybrać plik TGA do otwarcia w edytorze obrazów.

 • wciśnij otwarty przycisk, aby otworzyć zdjęcie w Paint.NET.

— ZWIĄZANE: Jak otwierać pliki .cue w Windows 10

2. Otwórz obrazy TGA w TGA Viewer

Jeśli nie musisz edytować obrazu TGA, sprawdź oprogramowanie TGA Viewer. To darmowe oprogramowanie zaprojektowane specjalnie do otwierania plików TGA. Możesz dodać ten program do systemu Windows, klikając Pobierz Instalator przeglądarki TGA link na tej stronie, a następnie uruchom kreatora konfiguracji.

Przeglądarka TGA nie zawiera wielu opcji, ale użytkownicy mogą otwierać pliki TGA, powiększać i pomniejszać zdjęcia, dostosowywać wymiary obrazu i zapisywać pliki TGA w alternatywnych formatach za pomocą oprogramowania.

3. Otwórz obrazy TGA za pomocą oprogramowania Universal File Viewer

otwórz widok, edytuj i konwertuj pliki TGA za pomocą File \ viewer Plus 2Alternatywnie możesz otwierać zdjęcia TGA za pomocą uniwersalnego oprogramowania do przeglądania plików. Uniwersalne otwieracze plików to programy, które otwierają wiele alternatywnych typów plików. Przeglądarka plików Plus to uniwersalna przeglądarka plików dla systemu Windows, która może otwierać i wyświetlać ponad 300 różnych typów plików. Możesz także edytować pliki, zapisywać zmiany i konwertować pliki na kilka różnych formatów.

Otwieraj pliki TGA, przeglądaj, edytuj i konwertuj do JPEG, PNG, TIFF, GIF, BMP, JPEG2000 tak łatwo, jak przeciąganie i upuszczanie. Polecamy ten program i możesz go natychmiast przetestować, pobierając w pełni funkcjonalną wersję próbną.

 • Pobierz teraz FileViewer Plus 3 

Universal Viewer to darmowy program do otwierania plików, za pomocą którego można otwierać obrazy TGA.

Kliknij Pakiet zip na tej stronie, aby zapisać darmowy plik ZIP Universal Viewer w systemie Windows. Musisz zdekompresować ten plik ZIP, otwierając go w Eksploratorze plików i wybierając Wypakuj wszystko opcja. wciśnij Przeglądaj przycisk, aby wybrać ścieżkę do rozpakowania pliku ZIP, a następnie kliknij przycisk Wyciąg przycisk. Otwórz Universal Viewer z wyodrębnionego folderu.

— POWIĄZANE: Oto jak otwierać pliki TGZ w systemie Windows 10

4. Konwertuj obrazy TGA do formatu JPG

Jeśli chcesz otworzyć obraz TGA w oprogramowaniu, które nie obsługuje tego formatu, możesz przekonwertować plik na format JPG. Wtedy tak naprawdę nie otwierasz pliku TGA, ale możesz przynajmniej otworzyć ten sam obraz co JPG za pomocą oprogramowania, którego potrzebujesz.

Po edycji możesz zawsze przekonwertować obraz z powrotem do formatu TGA. W ten sposób możesz konwertować pliki TGA do JPG za pomocą narzędzia internetowego Convertio.

 • Najpierw otwórz stronę aplikacji internetowej Convertio w przeglądarce, klikając to hiperłącze.

 • wciśnij Z komputera wybrać plik TGA do konwersji na JPG.
 • Kliknij Konwertować przycisk, aby zainicjować konwersję.

 • wciśnij Pobieranie przycisk, aby zapisać nowy plik JPG w folderze.
 • Następnie możesz otworzyć obraz JPG w oprogramowaniu do edycji pierwszego wyboru.

Możesz więc otwierać obrazy TGA w systemie Windows 10 za pomocą Paint.NET, TGA Viewer i Universal Viewer. Jednak nadal istnieje wiele innych programów obsługujących ten format pliku. Niektóre przeglądarki zdjęć zawarte w tym przewodniku po oprogramowaniu również otwierają pliki TGA.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji