Napraw Windows Update nie mógł zainstalować błędu 0x80240034

Podczas aktualizowania systemu Windows, jeśli pojawi się kod błędu Windows Update nie zainstalował błędu 0x80240034, to się stało, ponieważ usługi aktualizacji w pewnym momencie zawodzą. Możesz także zobaczyć Stała błędu WU_E_DOWNLOAD_FAILED z opisem tego Pobieranie nie powiodło się. Może to wynikać z przekroczenia limitu czasu, duplikowania aktualizacji, niedozwolonej instalacji itp. W tym poście sugerujemy możliwe poprawki, które mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

0x80240034

Windows Update nie zainstalował błędu 0x80240034

1] Uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie

Wystarczy ponownie uruchomić komputer z systemem Windows 10 i ponownie uruchomić usługę Windows Update. Wiele razy problemy same się rozwiązują i może to być zwykły błąd sieci lub komputera, który automatycznie rozwiązuje.

2] Usuń pliki z folderu dystrybucji oprogramowania Catroot2

Gdy system Windows pobiera aktualizacje, są one przechowywane w dedykowanym folderze o nazwie as Dystrybucja oprogramowania. Postępuj zgodnie z tą procedurą, aby wyczyścić zawartość folderu SoftwareDistribution. Możesz także zresetować Catroot Catroot2 Folder.

3] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Uruchom to wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z witryną Windows Update, aby rozwiązać najczęstsze problemy z aktualizacją w systemie Windows 10.

4] Oczyść pliki tymczasowe i pliki systemowe

Windows 10 jest wyposażony w funkcję Storage Sense, która może albo automatycznie wyczyścić wszystkie pliki tymczasowe z komputera, albo możesz to zrobić ręcznie.

Po uruchomieniu ręcznie sprawdź foldery, takie jak pobieranie, w którym nadal pobierasz pliki. Dzięki temu nie usuniesz ważnych plików.

5] Wyłącz program antywirusowy podczas instalacji

Ten kod błędu został oznaczony jako często uruchamiany przez narzędzia zewnętrzne. Możliwe, że twoje pliki są w porządku, a przyczyną jest program antywirusowy. Możesz wyłączyć oprogramowanie antywirusowe i zabezpieczające za każdym razem, gdy aktualizacja przebiega bezproblemowo. Możesz albo wyłączyć takie oprogramowanie, albo całkowicie je odinstalować, dopóki nie rozwiążesz problemów z aktualizacją.

6] Uruchom narzędzie DISM

Po uruchomieniu narzędzia DISM (Deployment Imaging and Servicing Management) naprawi to obraz systemu Windows i zresetuje składniki Windows Update w systemie Windows 10. Wszystkie niespójności i uszkodzenia systemu powinny zostać naprawione. Możesz użyć programu PowerShell lub wiersza polecenia, aby wykonać to polecenie.

7] Uruchom Kontroler plików systemowych

To naprawi uszkodzone lub uszkodzone pliki systemu Windows. Będziesz musiał uruchomić to polecenie z podwyższonego CMD, tj. Wiersza polecenia uruchomionego z uprawnieniami administratora.

8] Użyj narzędzia Media Creation Tool lub ISO

Jeśli nic więcej nie działa, zalecamy skorzystanie z narzędzia Media Creation Tool lub systemu Windows 10 ISO w celu zainstalowania aktualizacji funkcji. Upewnij się jednak, że wszystkie sterowniki i sprzęt są zgodne z aktualizacją funkcji.

Daj nam znać, jeśli którakolwiek z tych wskazówek pomogła Ci rozwiązać problem z Windows Update nie udało się zainstalować błędu 0x80240034.

Link do głównej publikacji