Jak wyświetlać długie listy na pojedynczym slajdzie w programie PowerPoint

PowerPoint odgrywa ważną rolę podczas prezentacji. Każdy z nas jest ostrożny i wyświetla ograniczone informacje na każdym slajdzie — zamiast utrzymywać niepotrzebne informacje i zagracać slajd. Czy kiedykolwiek miałeś problem z wyświetlaniem długich list na jednym slajdzie? W tym artykule dam znać, jak wyświetlać długie listy na jednym slajdzie w programie PowerPoint.

Pokaż dane w wielu kolumnach na pojedynczym slajdzie w programie PowerPoint

W niektórych sytuacjach chcemy wyświetlić listę elementów na jednym slajdzie. Może to być lista krajów lub rzeczy do zrobienia itp. Najważniejszym problemem, z jakim mamy do czynienia w takim scenariuszu, jest to, że lista ciągle się rozwija, a nawet wychodzi poza slajd, jak pokazano poniżej.

długie listy wychodzące ze slajdu w programie PowerPoint

Powyższy slajd pokazuje problem, z którym mamy do czynienia, gdy chcemy pokazać długą listę elementów na jednym slajdzie. Tekst również staje się mały i czytelnikom trudno jest go odczytać.

Jedną z możliwości jest to, że możesz mieć pole tekstowe dla każdego elementu na liście, ale nie jest to sugerowane, ponieważ kończy się to dużą ilością pracy i dużą ilością pól tekstowych.

Pokaż długie listy na jednym slajdzie w programie PowerPoint

Pokażę prosty sposób wyświetlania długich list na jednym slajdzie w programie PowerPoint. Nie ma potrzeby pokazywania części listy na jednym slajdzie, a pozostałej listy na innych slajdach.

Wybierz listę, którą chcesz wyświetlić na jednym slajdzie, i kliknij dom patka. Pod Ustęp, Kliknij Kolumny i wybierz Dwie kolumny lub Trzy kolumny na podstawie listy.

wybierz kolumny w programie PowerPoint

Teraz cała lista elementów będzie wyświetlana w kilku kolumnach, które wybrałeś.

pokaż długie listy na pojedynczym slajdzie w programie PowerPoint

Jest to najprostszy sposób wyświetlania danych w wielu kolumnach na jednym slajdzie w programie PowerPoint.

Jeśli masz coś do dodania, daj nam znać w komentarzach.

Link do głównej publikacji