Jak wybrać dostawcę dedykowanego serwera

Obecnie oceniam opcję zmiany dostawców serwerów dedykowanych. Serwer dedykowany, na którym obecnie działa Ghacks, jest całkowicie zarządzany przez siebie, co może być prawdziwym obciążeniem, jeśli zdarzy się, że spadnie o czwartej rano. Dzieje się tak dlatego, że Ghacks jest małą witryną i nie może sobie pozwolić na administratora systemu na liście płac (lub kogokolwiek innego w tej sprawie).

Istnieją w zasadzie dwa typy serwerów dedykowanych dla klientów z wieloma podtypami pomiędzy nimi.

Zarządzane serwery dedykowane są w dużej mierze utrzymywane przez firmę hostingową. Minimum, które zwykle robią same, to aktualizacje zabezpieczeń, regularne kopie zapasowe, monitorowanie serwera i wymiana sprzętu.

Administrator systemu jest odpowiedzialny za większość tego na samodzielnie zarządzanym serwerze, który jest zwykle tańszy niż zarządzany. Chociaż jest to tańsze, czas przeznaczony jest na te procesy, co oznacza, że ​​zamiast tego płacisz czasem.

Pierwszym krokiem do znalezienia dobrego dostawcy serwerów dedykowanych jest sporządzenie listy. Czego dokładnie potrzebujesz? Czy chcesz uruchomić serwer dedykowany dla systemu Windows lub Linux? Ile miejsca na dysku twardym i pamięci komputera powinien mieć serwer? Co z procesorem, jaką przepustowość należy uwzględnić, jakiego interfejsu sieciowego powinien używać serwer?

W tej chwili nie można w pełni odpowiedzieć na kilka czynników, ale niektóre mogą. Jeśli planujesz migrację strony internetowej, znasz jej wymagania. Wiesz również, czy jest to strona o dużym natężeniu ruchu lub zużywa wiele zasobów systemowych, takich jak pamięć komputera, dysk twardy lub procesor w starej witrynie.

Możesz również wziąć pod uwagę możliwość, że ruch może wzrosnąć, więc aktualizacje powinny być również obsługiwane i, w najlepszym wypadku, stosowane bez przestojów.

Serwery dedykowane są zwykle dobrym wyborem, jeśli obecna sytuacja hostingu, może to być VPS lub wspólne konto hostingowe, ogranicza rozwój witryny lub wrażenia użytkownika. Wspólne rozwiązania mają niższe limity przepustowości i zasobów niż serwery dedykowane.

Wymagania, takie jak pamięć komputera lub procesor, są trudniejsze do oceny. Witryny o dużym natężeniu ruchu korzystają z dużej ilości pamięci komputera i szybkiego procesora, ale jest też szansa na przesadę. Prowadzenie bloga ze 100 odwiedzającymi dziennie nie usprawiedliwia wysokiej klasy serwera dedykowanego z 16 gigabajtami pamięci RAM i procesorami Intel Dual Harpertown, chyba że szacujesz, że ruch znacznie wzrośnie w przyszłości. Z drugiej strony bardzo zaludnione forum bardzo skorzystałoby na tej konfiguracji.

Najważniejszym procesem przy wyborze serwera dedykowanego jest wybór dostawcy hostingu. Jakość i usługi różnią się znacznie, dlatego przed dokonaniem wyboru sugerowane są szeroko zakrojone badania. Nie wystarczy porównywać samego sprzętu i cen, inne czynniki mają jeszcze większe znaczenie.

Co dobrego ma serwer dedykowany, który jest nieosiągalny przez większość dnia z powodu nadmiernej sprzedaży lub słabej infrastruktury? Co zrobić, jeśli ten tani serwer jest możliwy dzięki tanim lub niedostatecznym wsparciu?

Możesz spróbować znaleźć odpowiedź na tak zwanych witrynach z recenzjami hostingu, ale zwykle są one bardziej zainteresowane wysyłaniem Cię do firm hostingowych z dedykowanymi serwerami, które dają im największe oszczędności, jeśli zdecydujesz się tam zamówić serwer. Najlepszym sposobem na badanie potencjalnych firm hostingowych dedykowanych serwerów jest wyszukiwanie i publikowanie na forach dla webmasterów. Nie wszystko jest tam złote i błyszczące, a firmy hostingowe zamieszczały posty na takich forach chwalących własne usługi, ale zwykle skutkuje to garstką polecanych dostawców serwerów dedykowanych.

Niektóre fora dla webmasterów, na których można znaleźć taką pomoc i informacje, to:

 • Digitalpoint
 • Hosting Talk
 • Świat dla webmasterów

Możesz zacząć od wyszukiwania ogólnych terminów. Fora te z drugiej strony mogą zapewniać świetne wyniki również dla konkretnych firm hostingowych. Po otrzymaniu listy sugerowanych dostawców serwerów dedykowanych powinieneś przeprowadzić wyszukiwanie w Internecie. Sugerowane wyszukiwane hasła to problemy z „nazwą firmy”, Recenzje „nazwa firmy” i tak dalej. Zapewni to lepszy wgląd, jeśli dostawca jest tak dobry, jak powinien.

Porównywanie serwerów dedykowanych

Nadszedł czas, aby porównać plany serwerów dedykowanych i usługi oferowane przez dostawców hostingu, którzy wciąż znajdują się na liście. Ceny wahają się od 20 do 600 USD miesięcznie i więcej w zależności od konfiguracji i dostawcy. Wielu dostawców oferuje dostosowanie sprzętu i oprogramowania serwera. Możliwe jest dodanie dodatkowej pamięci komputera, lepszy procesor, zwiększenie wolnych limitów ruchu lub lepsze połączenie z Internetem.

Na przykład Ghacks działa dobrze na dedykowanym serwerze Debian 4 z dwurdzeniowym procesorem AMD Athlon X2 i 4 gigabajtami pamięci komputera. Wymagania sprzętowe zależą jednak w dużej mierze od witryny, która musi być tam hostowana. Ciekawą opcją, jeśli nie masz pewności co do wymagań, jest skontaktowanie się z dostawcami usług hostingowych z prośbą o pomoc. Wiadomość e-mail powinna zawierać pytania dotyczące:

 • Sugestie dotyczące potrzebnego sprzętu
 • Jeśli aktualizacje sprzętu są dostępne po instalacji i ich koszt
 • Jeśli dostępne są specjalne okazje. Okazje to zazwyczaj serwery, które używają nieco starszego sprzętu, ale mogą to być również nowe serwery, które chcą sprzedać jak najszybciej)

Warto również zadać to samo pytanie na forach dla webmasterów lub w innych miejscach z doświadczonymi użytkownikami, którzy mogą udzielić dobrej odpowiedzi. Porównaj wyniki, aby dowiedzieć się, jakiego serwera możesz potrzebować.

Podczas porównywania serwerów dedykowanych ważne jest wiele czynników, niektóre z nich to:

 • Surowy sprzęt oznacza pojemność procesora, pamięci RAM i dysku twardego
 • Dołączone oprogramowanie (np. Cpanel, zapora ogniowa, oprogramowanie do zarządzania)
 • Opcje połączenia (sftp, ftp, ssh ..)
 • Usługi, które są uwzględnione (np. Pomoc w migracji serwera)
 • Szybkość połączenia z serwerem (zwykle 10, 100 Mbit lub więcej)
 • Uwzględniony limit ruchu serwera (ile gigabajtów można przesłać bez dodatkowych kosztów)
 • Ograniczenia użytkowania (które strony są niedozwolone)
 • Okres umowy
 • Czas pracy serwera
 • Zarządzane czy nie. Znajomość Linuksa nie jest jedyną umiejętnością potrzebną do administrowania serwerem dedykowanym, ale jest jedną z najważniejszych. Z drugiej strony serwer zarządzany zwykle ma interfejs sieciowy taki jak Cpanel, który odciąża użytkownika od wielu obciążeń.

Dedykowani dostawcy serwerów

Moje badania ujawniły kilka firm, które są rekomendowane częściej niż inne, są to:

 • Planeta
 • Rackspace
 • Hetzner (nie zarządzany, ale świetne ceny, z siedzibą w Niemczech)
 • Wiredtree

Tak, jest ich więcej, ale te cztery zdecydowanie należą do czołówki. Najważniejszym krokiem są badania. Musisz znaleźć całkowicie niezawodnego dostawcę serwerów dedykowanych, który oferuje świetne czasy działania sieci, sprzęt i usługi w dobrej cenie.

Podsumowanie
Nazwa artykułu
Jak wybrać dostawcę dedykowanego serwera
Opis
Przewodnik omawia ważne aspekty znalezienia odpowiedniego dostawcy serwerów dedykowanych dla Twojej osobistej sytuacji i wymagań.

Link do głównej publikacji