Jak włączyć Windows Sandbox w systemie gościa VirtualBox

Windows Sandbox jest jedną z nowych funkcji w Windows 10. Niestety, nawet jeśli używasz prawidłowej wersji Windows 10 w VirtualBox, nie możesz używać Windows Sandbox. Podobnie jak VMware, VirtualBox wymaga szczególnego wsparcia ze strony procesora, aby mógł utworzyć zagnieżdżoną maszynę wirtualną. Jeśli spróbujesz włączyć Windows Sandbox w systemie Windows 10 bez tej obsługi, w oknie Funkcje systemu Windows pojawi się szary przycisk.

Włącz Windows Sandbox w VirtualBox

Jeśli Windows Sandbox wyświetla komunikat o błędzie, taki jak:

  • Nie można zainstalować Windows Sandbox, Procesor nie ma wymaganych możliwości wirtualizacji
  • Nie masz SLAT (tłumaczenie adresu drugiego poziomu)

Możesz rozwiązać ten problem za pomocą tego przewodnika.

Wymagania systemowe / sprzętowe:

  1. Musisz mieć najnowszą wersję (6.x.x +) VirtualBox. Starsza wersja VirtualBox nie ma zagnieżdżonej obsługi wirtualizacji.
  2. Drugim wymogiem jest, że VirtualBox nie obsługuje obecnie zagnieżdżonej wirtualizacji na procesorach Intel. Innymi słowy, musisz mieć Procesory AMD. VirtualBox ma to ograniczenie i mam nadzieję, że przyszłe aktualizacje zniosą tę barierę.

Włącz Windows Sandbox w VirtualBox

Aby włączyć i używać Windows Sandbox na maszynie wirtualnej VirtualBox, wykonaj następujące kroki:

  1. Włącz zagnieżdżone VT-x / AMD-V
  2. Pozwól na 4 rdzenie
  3. Włącz Windows Sandbox w funkcjach Windows

Istnieje specjalne ustawienie, które należy włączyć, aby korzystać z zagnieżdżonej wirtualizacji w maszynie wirtualnej VirtualBox. Nazywa się to Nested VT-x / AMD-V. Chociaż mówi VT-x, nie możesz zezwolić na tę funkcję, jeśli masz procesor Intel.

Aby znaleźć to ustawienie, otwórz VirtualBox, wybierz maszynę wirtualną i kliknij Ustawienia przycisk. Następnie przejdź do System i przejdź do Edytor patka. Odtąd musisz wprowadzić dwie zmiany.

Najpierw musisz przypisać co najmniej 4 rdzenie do maszyny wirtualnej. Możesz użyć Procesor (y) pasek, aby podnieść liczbę rdzeni.

Po drugie, musisz wybrać Włącz zagnieżdżone VT-x / AMD-V pole wyboru.

Następnie kliknij przycisk OK, aby zapisać zmianę.

Teraz uruchom maszynę wirtualną i wyszukaj Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows w polu wyszukiwania paska zadań. Po otwarciu panelu Funkcje systemu Windows powinno być możliwe włączenie Windows Sandbox jak zwykle.

Mam nadzieję, że ta wskazówka będzie dla Ciebie pomocna.

Link do głównej publikacji