Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Instagramie

Instagram ogłosił 23 marca 2017 r., Że firma włączyła obsługę uwierzytelniania dwuskładnikowego dla wszystkich użytkowników usługi.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe dodaje warstwę bezpieczeństwa do procesu logowania na Instagramie. Oznacza to, że musisz wykonać drugi krok uwierzytelnienia, zanim zalogujesz się na swoje konto i będziesz mógł zacząć korzystać z aplikacji Instagram.

Osoba atakująca musiałaby uzyskać dostęp do nazwy użytkownika i hasła, a także kodu bezpieczeństwa wysyłanego do użytkownika po zainicjowaniu nowego logowania. Pamiętaj, że zostaniesz poproszony o wykonanie drugiego kroku uwierzytelnienia tylko, jeśli zalogujesz się z nieznanego urządzenia zgodnie ze stroną „Utrzymanie bezpieczeństwa Instagram”.

Instagram obsługuje dwa różne typy kodów, których użytkownicy mogą użyć do ukończenia procesu uwierzytelniania dwuskładnikowego. Pierwszy przychodzi przez SMS i jest podstawowym sposobem uwierzytelnienia. Otrzymujesz kod SMS, który musisz wprowadzić, aby ukończyć proces logowania.

Drugi jest jednym z kilku kodów zapasowych. Kody te to kody jednorazowe, które są generowane automatycznie po skonfigurowaniu nowej funkcji uwierzytelniania na Instagramie.

Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Instagramie

Jedynym warunkiem włączenia uwierzytelniania dwuskładnikowego na Instagramie jest dodanie numeru telefonu komórkowego do profilu użytkownika. Możesz to zrobić podczas procesu konfiguracji i nie musisz wcześniej dodawać numeru telefonu.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest obsługiwane na urządzeniach z Androidem i iOS.

Krok 1: Kliknij ikonę profilu na dolnym pasku menu. Stuknij ikonę menu wyświetlaną w prawym górnym rogu po otwarciu strony profilu.

uwierzytelnianie dwuskładnikowe przy instalacji na Instagramie

Krok 2: Przewiń w dół, aż znajdziesz na liście Uwierzytelnianie dwuskładnikowe, i dotknij opcji. Przełącz „Wymagaj kodu bezpieczeństwa”, aby włączyć funkcję bezpieczeństwa dla swojego konta na Instagramie.

kod bezpieczeństwa instagram

Instagram wyświetla monit po przełączeniu opcji bezpieczeństwa:

Włączyć to?

Włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego oznacza, że ​​wyślemy Ci kod bezpieczeństwa, który należy wprowadzić przy każdym logowaniu.

Wybierz włącz.

Krok 3: Następny krok zależy od tego, czy dodałeś już numer telefonu komórkowego do Instagrama, czy nie. Jeśli tak, otrzymasz sześciocyfrowy kod na numer, który musisz wprowadzić. Jeśli nie, zostaniesz poproszony o podanie i zweryfikowanie telefonu.

uwierzytelnianie dwuskładnikowe na instagramie

Krok 4: Kody zapasowe są wymienione na następnej stronie. Kody te mogą być użyte jako kody jednorazowe do zalogowania się. Mogą być przydatne, jeśli SMS-y nie dotrą na urządzenie z jakiegokolwiek powodu.

Jak ponownie wyłączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe

W dowolnym momencie możesz ponownie wyłączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe, pod warunkiem że masz dostęp do konta.

Wyłączanie jest prostsze. Postępuj zgodnie z krokami opisanymi powyżej, ale wyłącz tę funkcję, aby wyłączyć tę funkcję. Musisz wyłączyć funkcję bezpieczeństwa w następnym kroku, gdy pojawi się monit.

Wyłączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego na Instagramie nie wymaga żadnego dodatkowego potwierdzenia.

Słowa końcowe

Obsługa uwierzytelniania dwuskładnikowego dla wszystkich użytkowników jest ważnym krokiem w zapewnieniu bezpieczeństwa kont Instagram. Jest dość łatwy w konfiguracji, ale na razie obsługuje tylko SMS lub kody zapasowe. Obsługa innych opcji generowania kodu, na przykład przez aplikacje, z pewnością byłaby mile widzianym dodatkiem.

Link do głównej publikacji