Jak utworzyć puste nazwy folderów w systemie Windows 10

Dzisiaj zobaczymy, jak utworzyć puste nazwy folderów w systemie Windows. Użyłem tej sztuczki wcześniej w systemie Windows Vista i Windows 7 — i teraz działa ona również w systemie Windows 10 / 8.1. Nie pamiętam, czy działało to w systemie Windows XP i wcześniejszych.

Utwórz puste nazwy folderów

utwórz puste nazwy folderów

Za pomocą tej sztuczki możesz wyświetlić folder bez nazwy. Jest jednak jedno zastrzeżenie. Twój komputer musi mieć klawiaturę numeryczną. W przypadku, gdy niektórzy z was nie wiedzą, Klawiatura numeryczna lub NumPad to sekcja klawiatury po prawej stronie, która zwykle zawiera 17 klawiszy, a mianowicie. 0 do 9, +, -, *, /,., Num Lock i Enter.

Aby utworzyć puste nazwy folderów w systemie Windows 10, kliknij prawym przyciskiem pulpit systemu Windows i wybierz Nowy> Folder.

Folder zostanie utworzony na pulpicie.

Jeśli klikniesz folder prawym przyciskiem myszy, wybierz opcję Zmień nazwę i wprowadź tylko spacje, system operacyjny nie zaakceptuje go.

Aby usunąć nazwę i wyświetlić pustą nazwę, kliknij folder prawym przyciskiem myszy i wybierz Zmień nazwę. Teraz naciśnij klawisz Alt i z klawiatury numerycznej, naciśnij 0160.

Teraz naciśnij Enter lub kliknij dowolne miejsce na pulpicie.

Zostanie utworzony folder bez nazwy. Zmień jego ikonę, a na pulpicie możesz mieć elegancki folder.

bezimienny folder

Wygląda całkiem fajnie!

Nie masz NumPada? Sprawdź, czy ten post na forum, w jaki sposób mieć puste nazwy folderów w systemie Windows na laptopie bez klawiatury numerycznej, działa dla Ciebie. Na szczęście mój nowy laptop Dell Inspiron 15 7537 ma klawiaturę numeryczną, więc z łatwością mogłem utworzyć takie bezimienne foldery.

Możesz też utwórz folder bez żadnej ikony lub nazwy w systemie Windows.

Teraz przeczytaj: Jak pokolorować foldery Windows. Jestem pewien, że spodoba ci się również ten post.

Link do głównej publikacji