Jak skonfigurować i korzystać z nowej usługi DNS CloudFlares 1.1.1.1

Cloudflare jest globalnym dostawcą usług sieciowych. Niedawno ogłosili własne Usługa DNS które będą bezpośrednio konkurować z usługą Google OpenDNS. Ta usługa Cloudflare będzie w dużej mierze skoncentrowana na prywatności i bezpieczeństwie użytkowników, a także na połączeniu z Internetem.

Cloudflare twierdzi, że ich usługa 1.1.1.1 nie będzie przechowywać dzienników połączenia przez ponad 24 godziny, a tym samym pomoże zwiększyć prywatność użytkowników w Internecie.

Usługa DNS CloudFlare 1.1.1.1
Kolejną zaletą korzystania z tego serwera DNS jest to, że jest szybszy niż inne. Pobieranie i lokalizacja witryn spoza ich sieci zajmuje 14 ms. I jest jeszcze szybszy dla tych, którzy są przez nich indeksowani.

Usługa Cloudflare obsługuje DNS przez HTTPS (i DNS przez TLS), który chroni również informacje o przeglądaniu przed twoim ISP. A najlepsze jest to, że ta usługa jest w 100% bezpłatna dla każdego. Ponadto Cloudflare twierdzi, że nigdy nie wykorzystuje danych do celów marketingowych i innych. Dowodzi tego fakt, że KPMG kontroluje swój kod. Dla tych, którzy nie wiedzą, KPMG jest szanowaną firmą marketingową. Będą sprawdzać swój kodeks i praktyki co roku, a raport publiczny zostanie wkrótce opublikowany, gdy będzie gotowy.

Ta usługa jest już dostępna i każdy może z niej teraz korzystać.

Jeśli chcesz nauczyć się z niego korzystać, skorzystaj z naszego samouczka poniżej:

Konfigurowanie Cloudflare 1.1.1.1. Usługa DNS

Po pierwsze, zapewniam cię, że robienie tego to naprawdę bułka z masłem. Aby to zrobić, nie musisz być profesjonalistą ani ekspertem. Wystarczy kilka kliknięć, aby przejść do konfiguracji. Postępuj dokładnie według naszych kroków.

Aby zmienić ustawienia serwera DNS, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę WiFi lub połączenia Ethernet na pasku zadań, a następnie wybrać opcję otwórz Ustawienia sieci i Internetu a następnie kliknij Zmień opcje adaptera.

Wtedy zobaczysz wyskakujące okno, które będzie wyglądać mniej więcej tak

Teraz wybierz połączenie sieciowe, którego serwer DNS chcesz zmienić. To połączenie może być połączeniem Ethernet lub połączeniem WiFi.

Kliknij to połączenie prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości.

Z listy elementów wybierz teraz Wersja protokołu internetowego 4 LUB Wersja protokołu internetowego 6 zgodnie z twoimi wymaganiami.

Cloudflare's 1.1.1.1. DNS service

Teraz kliknij przycisk z napisem Nieruchomości.

Pojawi się nowe okno, które pokaże wiele pól do wprowadzenia adresów IP lub adresów DNS. Teraz w sekcji Usługa DNS kliknij przycisk opcji z napisem Użyj następujących serwerów DNS.

Teraz, jeśli wybrałeś serwer IPv4, wpisz 1.1.1.1 w Podstawowy DNS Sekcja I 1.0.0.1 w Wtórny DNS Sekcja.

Jeśli wybrałeś serwer IPv6, wprowadź 2606: 4700: 4700 :: 1111 w Główny serwer DNS sekcja AND 2606: 4700: 4700 :: 1001 w Pomocniczy serwer DNS.

Kliknij dobrze aby zamknąć okno podręczne konfiguracji i Blisko aby sfinalizować ustawienia.

Uruchom ponownie przeglądarkę aby zmiany odniosły skutek.

Wszystko gotowe!

Możesz przeczytać więcej o tej nowej usłudze DNS tutaj.

Inne usługi DNS, które możesz sprawdzić: Comodo Secure DNS | Angel DNS | OpenDNS.

Link do głównej publikacji