Jak korzystać z systemu Windows 7 na zawsze i nigdy nie uaktualniać do systemu Windows 10

Czy wiesz, że oficjalna obsługa systemu Windows 7 kończy się za rok?

Założę się, że nie! Do stycznia 2020 r., Jeśli system nadal działa w systemie Windows 7, może być konieczne uaktualnienie do nowszej wersji, aby nadal korzystać z wyłącznej pomocy technicznej firmy Microsoft.

Możesz jednak nadal cieszyć się systemem operacyjnym Windows 7, korzystając z określonych wskazówek i wskazówek.

W tym przewodniku pokażemy Ci, co możesz zrobić, aby używać systemu Windows 7 na zawsze i nigdy nie instalować systemu Windows 10.

Windows 7 jest nieco preferowanym wyborem systemu operacyjnego dla większości użytkowników komputerów na całym świecie.

Jest wystarczająco trwały, aby wykonywać operacje na niskim poziomie, a także zoptymalizowany pod kątem wykonywania zaawansowanych funkcji z niemal perfekcyjną funkcjonalnością.

Jego elastyczność sprawia, że ​​jest idealny dla wszystkich klas komputerów, a wiele osób uważa go za najlepszą wersję systemu Windows, bez względu na nowsze wersje (Win 8 / 8.1 / 10).

Jednak do 14 stycznia 2020 r. (Za rok) Microsoft będzie wycofywać system Windows 7. Oznacza to, że za 10 miesięcy nie będzie już oficjalnej pomocy technicznej (z firmy Microsoft) dla komputerów z systemem Windows 7.

Dlatego, aby upewnić się, że nie będzie to miało wpływu na to opracowanie, opracowaliśmy rozwiązanie dotyczące korzystania z systemu Windows 7 na zawsze.

Co oznacza styczeń 2020 dla użytkowników systemu Windows 7?

Za około rok, 14 stycznia 2020 r., Microsoft usunie wszystkie wyjątkowe wsparcie oferowane obecnie użytkownikom Windows 7.

Dzięki temu łatki bezpieczeństwa i aktualizacje systemu zostałyby zatrzymane, przez co komputery z systemem Windows 7 byłyby podatne i przestarzałe.

Ta akcja firmy Microsoft została początkowo rozliczona za 2015 r., Ale ostatecznie została przedłużona na kolejne pięć lat. Działanie zostało przypisane, w niektórych kwartałach, niechęci większości użytkowników Win7 do uaktualnienia do systemu Windows 10.

A do 14 stycznia 2020 r., Po wdrożeniu EOL, użytkownicy systemu Windows 7 nie będą mieli innego wyboru, jak zaktualizować swój system operacyjny do nowszej wersji.

Brak aktualizacji naraziłby komputery z systemem Windows na ataki złośliwego oprogramowania, błędy, opóźnienia systemowe i inne formy problemów z bezpieczeństwem.

Jeśli jednak nadal chcesz uruchamiać Win7 na komputerze, jak najdłużej, postępuj zgodnie z tym artykułem.

W następnej sekcji pokażemy, jak korzystać z systemu Windows 7 na zawsze, bez oficjalnej pomocy technicznej, która kończy się 14 stycznia 2020 r.

Jak zaktualizować poprawki zabezpieczeń systemu Windows 7? Bardzo proste! Sprawdź nasz stale aktualizowany przewodnik!

Rozwiązania do korzystania z systemu Windows 7 na zawsze

Firma Microsoft niedawno ogłosiła przedłużenie terminu „końca życia” w styczniu 2020 r. Dzięki temu rozwojowi Win7 EOL (koniec życia) zacznie w pełni obowiązywać w styczniu 2023 r., Czyli trzy lata od daty początkowej i cztery lata od teraz.

To rozszerzenie jest jednak obsługiwane tylko w systemach Windows 7 Enterprise i Windows 7 Professional (dla użytkowników biznesowych); nie dotyczy użytkowników domowych. Rozszerzenie oferowane jest w ramach ESU systemu Windows 7 — Rozszerzone aktualizacje zabezpieczeń — usługa i jest to usługa płatna.

Niemniej jednak, jeśli Twój komputer nie jest objęty tym rozszerzeniem, ten przewodnik pomoże ci. Dzięki temu przewodnikowi nie musisz się martwić o zablokowanie swojego ulubionego systemu operacyjnego Win7, kiedy „koniec życia” zacznie obowiązywać za rok.

 1. Wyłącz aktualizację systemu Windows 10

Jest to pierwszy i konwencjonalny proces, jeśli chcesz trzymać się Win7 na komputerze. Większość komputerów z systemem Windows 7 domyślnie aktualizuje się automatycznie do najnowszej wersji.

Dlatego jeśli ta funkcja nie zostanie wyłączona, komputer z systemem Windows 7 zostanie automatycznie zaktualizowany do systemu Windows 10.

Aby wyłączyć opcję uaktualnienia systemu Windows 10, istnieje ustawienie „Zasad grupy”, które ma na celu ułatwienie takich konfiguracji. A to zapewni, że Twój komputer zablokuje dowolną formę aktualizacji wersji na twoim komputerze.

Jednak najbardziej konwencjonalnym sposobem wyłączania aktualizacji jest metoda konfiguracji systemu. Aby wyłączyć i zablokować aktualizację systemu Windows 10 przy użyciu tej metody, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem:

 • Przejdź do opcji „Konfiguracja komputera” na komputerze i kliknij ją.
 • W wyświetlonym oknie wybierz „Zasady”.
 • W sekcji „Zasady” kliknij opcję „Szablony administracyjne”.
 • Wybierz „Aktualizacje Windows”.
 • W wyświetlonym oknie kliknij dwukrotnie opcję „Wyłącz aktualizację do najnowszej wersji systemu Windows za pomocą usługi Windows Update”.wyłącz zasady grupy Windows Update
 • Zakończ konfigurację, dotykając „Włącz”.

Dzięki tej akcji komputer z systemem Windows zachowa oryginalną wersję tak długo, jak to możliwe.

Jednak do 14 stycznia 2020 r., Kiedy Microsoft wycofa wsparcie, Twoje urządzenie może być narażone na ataki złośliwego oprogramowania, nieautoryzowany dostęp i awarie systemu.

 1. Kontynuuj korzystanie z systemu Windows 7 po Windows 7 EOL (End of Life)

Gdy Microsoft wycofa obsługę systemu Windows 7, możesz nadal korzystać z wersji, choć na własne ryzyko. Aby upewnić się, że poniższa luka nie dotyczy, wykonaj następujące czynności:

 • Pobierz i zainstaluj trwały program antywirusowy na swoim komputerze. Ponieważ oficjalnie nie jesteś chroniony przez Microsoft, upewnij się, że wybierasz niezawodne (przetestowane i zaufane) oprogramowanie AV.
 • Pobierz i zainstaluj Panel sterowania GWX, aby dodatkowo wzmocnić swój system przed niechcianymi aktualizacjami / aktualizacjami.
 • Regularnie twórz kopie zapasowe komputera; możesz wykonać kopię zapasową raz w tygodniu lub trzy razy w miesiącu. Ma to na celu ułatwienie odzyskiwania, jeśli jest to wymagane.
 • Bądź na bieżąco z informacjami o każdej nowej aktualizacji / aktualizacji i zawsze instaluj każdą potrzebną aktualizację.

Przestrzegając ściśle powyższych punktów, możesz nadal korzystać z systemu Windows 7 tak długo, jak chcesz. Musisz jednak zachować szczególną ostrożność podczas surfowania po Internecie, ponieważ Twój niechroniony system jest teraz podatny na ataki hakerskie.

Zachowaj ochronę dzięki najlepszym rozwiązaniom antywirusowym dla systemu Windows 7!

 1. Użyj maszyny wirtualnej

Maszyna wirtualna pozwala naśladować system operacyjny w innym systemie operacyjnym. W związku z tym można łatwo użyć tej sztuczki, aby ominąć zbliżające się EOL systemu Windows 7 już w styczniu 2020 r.

Istnieje wiele programów maszyn wirtualnych; jednak tylko garstka z nich jest trwała. Upewnij się więc, że pobierasz i instalujesz niezawodny na swoim komputerze.

Aby nadal korzystać z systemu Windows 7 po EOL, wykonaj następujące czynności:

 • Zainstaluj oprogramowanie maszyny wirtualnej na swoim komputerze
 • Pobierz i zainstaluj GWX, aby zapobiec niechcianym aktualizacjom.
 • Zainstaluj nową aktualizację lub zupełnie inny system operacyjny
 • Zainstaluj system Windows 7 na oprogramowaniu maszyny wirtualnej.
 • Uruchom naśladowany system operacyjny (Win7) na komputerze za pomocą oprogramowania VM. Oprogramowanie VM łączy interfejsy między zainstalowanym Win7 a komputerem.

Uwaga: ta metoda może stać się mniej skuteczna po 14 stycznia 2020 r., Kiedy Windows 7 osiągnie swój oficjalny „koniec życia”.

Nikt nie może powiedzieć dokładnie, co Microsoft gotuje; jeśli planują zakończyć Windows 7 na dobre, ostatecznie z czasem go wycofają. Na razie możesz jednak zawiesić działanie systemu Windows 7 lub po prostu uaktualnić do najnowszej wersji systemu Windows 10.

Bądź w kontakcie z rówieśnikami dzięki najlepszym klientom e-mail dla systemu Windows 7!

Wniosek

Windows 7, zgodnie z oficjalnymi szacunkami firmy Microsoft, stanowi około 40% wszystkich komputerów z systemem Windows na całym świecie. Oznacza to, że na każde pięć komputerów z systemem Windows co najmniej dwa to Windows 7.

Dzięki temu jest to oczywiście najbardziej niezawodna wersja systemu Windows, a użytkownicy są szczególnie pod wrażeniem łatwości użytkowania i trwałości.

Jednak Windows 7 oficjalnie wychodzi z rynku 14 stycznia 2020 r.

Do tego czasu użytkownicy systemu Windows 7 powinni dokonać aktualizacji do nowszej wersji lub grozić wycofaniem zabezpieczeń systemu i obsługi poprawek.

Tak więc, jeśli nadal chcesz uruchamiać komputer na Win7 po zbliżającej się „apokalipsie”, poradniki tutaj pomogą. W tym artykule zwięźle opisaliśmy, jak korzystać z systemu Windows 7 na zawsze.

Mam nadzieję, że uznasz to za pomocne.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji