Jak korzystać z Paytm do dokonywania płatności online i przesyłania pieniędzy

Po sukcesie na platformach iOS i Android, Paytm wprowadził usługę dla popularnego systemu operacyjnego Windows 10 Mobile. Paytm to usługa płatności rachunków, która pozwala użytkownikom przesyłać pieniądze z konta bankowego do portfela cyfrowego, umożliwiając im dokonywanie płatności bez karty kredytowej lub debetowej. Możesz go używać do dokonywania płatności kartą danych, płatności DTH lub płacenia innych rachunków za media (prąd, woda itp.), A także do ładowania telefonu komórkowego. Wielu Hindusów rozważa teraz korzystanie z e-portfeli, takich jak Paytm, do dokonywania płatności online przelewaj pieniądze za pomocą telefonu iPhone, smartfona z systemem Android lub telefonu z systemem Windows Mobile.

paytm-bills

Jak korzystać z Paytm

Aby korzystać z Paytm, powinieneś najpierw mieć smartfona. Po drugie, powinieneś mieć kartę debetową lub kredytową. Jeśli nie masz karty debetowej / kredytowej, nadal możesz przelać pieniądze na swoje konto Paytm za pośrednictwem sprzedawcy detalicznego Paytm, który może przelać pieniądze na twoje konto przy użyciu własnego konta Paytm. Może za to naliczyć nominalną opłatę.

Jak korzystać z Paytm

Teraz, jeśli nie pobrałeś aplikacji, pobierz ją z oficjalnych linków wymienionych na końcu tego postu i zainstaluj na swoim telefonie.

Po zainstalowaniu aplikacji uruchom ją. Utwórz konto, wprowadzając wymagane dane i postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Aby zakończyć proces rejestracji, pojawi się monit o podanie hasła jednorazowego lub hasła jednorazowego. Wpisz OTP, które otrzymujesz SMS-em.

Teraz ustaw hasło do swojego konta. Po zakończeniu zaloguj się na konto. Zaletą korzystania z Paytm jest to, że dane logowania można wykorzystać do zalogowania się do Paytm za pośrednictwem przeglądarki internetowej w celu dokonywania płatności online. Nie jest wymagane dodatkowe konto.

Zaletą korzystania z Paytm jest to, że dane logowania można wykorzystać do zalogowania się do Paytm za pośrednictwem przeglądarki internetowej w celu dokonywania płatności online. Nie jest wymagane dodatkowe konto.

Mając wszystkie rzeczy na swoim miejscu, dodaj pewną kwotę do swojego konta. Maksymalny limit ustawiony dla jednego konta wynosi 20 000 INR. Aby zakończyć płatność, wybierz opcję płatności — Karta debetowa lub Karta kredytowa. Dostępna jest również bankowość netto jako tryb płatności.

Uwierzytelnij swoją transakcję za pomocą OTP lub 3D Secure PIN i gotowe! Gdy masz już wymaganą kwotę w portfelu, możesz użyć jej do zapłaty. Większość lokalnego sklepu detalicznego akceptuje Paytm.

Teraz, aby dokonać płatności za dokonany zakup, dostępne są dwie główne opcje:

  1. Skanowanie kodu QR Paytm wyświetlanego przez sprzedawcę
  2. Korzystanie z numeru telefonu właściciela konta Paytm.

paytm-mobile-payment

Dodatkową metodą płatności za pośrednictwem Paytm jest Kod QR w twojej aplikacji. W tej metodzie sprzedawca zeskanuje kod w telefonie, a następnie możesz wprowadzić kwotę, którą chcesz mu zapłacić.

Paytm oferuje również opcja płatności offline. Musisz zadzwonić pod bezpłatny numer 1800 1800 1234 i wykonać transakcję online bez korzystania z Internetu. Aby dokonać płatności, Ty i sprzedawca musisz utworzyć 4-cyfrowy kod PIN Paytm. Następnie podaj numer telefonu komórkowego odbiorcy i wprowadź kwotę płatności. Na koniec musisz podać kod PIN odbiorcy Paytm. Kwota zostanie przelana na konto odbiorcy Paytm.

Paytm działa głównie jako Cyfrowy portfel, termin używany w odniesieniu do urządzenia elektronicznego, które umożliwia dokonywanie transakcji handlu elektronicznego zazwyczaj za pomocą telefonu komórkowego. Zapewnia natychmiastowy dostęp do twoich kont — podobnie jak różne karty, które trzymasz w portfelu, ale bez obszernych gumek trzymających go razem. Jeśli chcesz sprawdzić opcje, oto lista jednych z najlepszych portfeli mobilnych w Indiach.

Czy sposób transakcji ekonomicznej za pośrednictwem Paytm jest bezpieczny?

Tak! Pieniądze bezpiecznie przechowywane na koncie Paytm Cash znajdują się na platformie handlowej z certyfikatem bezpieczeństwa PCI DSS, która wykorzystuje zaufaną technologię VeriSign.

Możesz pobrać Aplikacja Paytm na smartfonie tutaj: Windows Mobile | iPhone | Telefon z systemem Android.

Link do głównej publikacji