Jak edytować uprawnienia Cortana w systemie Windows 10

Microsoft ułatwił użytkownikom systemu Windows 10 wyłączenie gromadzenia danych Cortany na wypadek, gdyby obawiali się o swoją prywatność. Wszystkie ustawienia gromadzenia danych są teraz dostępne w Cortanie, więc użytkownicy nie muszą wędrować po różnych stronach aplikacji Ustawienia, aby osobno wyłączyć każdą część.

Zanim Microsoft wprowadził tę funkcję w kompilacji 14332 systemu Windows 10 Preview, było to znacznie bardziej skomplikowane dla przeciętnych użytkowników, jeśli chodzi o zbieranie danych Cortany. Wielu użytkowników było tym zaskoczonych, ponieważ nie wiedzieli, co dokładnie muszą wyłączyć, aby zapobiec gromadzeniu danych przez Cortanę. Ale teraz wszystko jest znacznie prostsze.

Jak wyłączyć zbieranie danych Cortany w systemie Windows 10

Aby kontrolować dostęp Cortany do różnych funkcji systemu Windows 10, wystarczy zarządzać uprawnieniami wirtualnego asystenta. Aby zarządzać uprawnieniami Cortany, wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz Cortanę
  2. Przejdź do Notatnika i otwórz UprawnieniaOkna uprawnień Cortana 10

Stąd możesz wyłączyć lokalizację i wybrać, czy Cortana ma uzyskiwać dostęp do e-maili i kontaktów oraz historii przeglądania. Jeśli nie chcesz, aby Cortana miała dostęp do którejkolwiek z tych funkcji, po prostu ją wyłącz. Oczywiście Cortana nie będzie działać poprawnie po wyłączeniu którejkolwiek z tych opcji, ale jest to jedyny sposób, aby zapobiec gromadzeniu danych przez Cortanę.

Microsoft nie wprowadził żadnych zmian w funkcjonowaniu gromadzenia danych Cortany, ponieważ użytkownicy nadal nie mogą wyłączyć niczego nowego. Najnowsza wersja systemu Windows 10 właśnie wprowadziła łatwiejszy sposób zarządzania tymi ustawieniami, aby przeciętny użytkownik mógł nadążyć.

Podejście Microsoftu do systemu Windows 10 zwróciło dużą uwagę, gdy firma ogłosiła, że ​​będzie gromadzić dane użytkowników za pośrednictwem systemu operacyjnego i jego funkcji. Chociaż użytkownicy mogą zmienić niektóre ustawienia gromadzenia danych przez kochanków, nadal nie mogą być „całkowicie bezpieczni”, co sprawia, że ​​wiele osób waha się przed aktualizacją do systemu Windows 10. Jednak to nie powstrzymuje Microsoft od ciągłego wywierania na nich presji, aby dokonali aktualizacji z starsze systemy operacyjne Windows, ale to historia na inny czas.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji