Jak bezpiecznie usunąć folder Temp asemblera Windows? [PEŁNY PRZEWODNIK]

The Folder temp zestawu Windows jest częścią GAC (Global Assembly Cache) narzędzie, które służy do instalowania i odinstalowywania zestawów za pomocą narzędzia Windows Uninstaller. Ta funkcja pomaga odinstalować i zainstalować zestawy w procesie testowania pakietów instalacyjnych i serwerów. (tmp służy do instalacji, a Temp służy do odinstalowywania).

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Wiele osób zgłosiło problemy z folderem Temp w zestawie Windows. Mówią, że automatyczne czyszczenie folderu Temp nigdy się nie dzieje, więc powoduje to wzrost rozmiaru folderu do 20-30 GB.

Z tych powodów w tym artykule omówimy możliwe przyczyny, dla których komputer nie czyści automatycznie folderów Temp, a także sposoby bezpiecznego usuwania danych z folderu Temp.

Jak mogę usunąć folder Temp asemblera Windows?

Dlaczego folder Temp asemblera nie czyści się automatycznie?

logo systemu Windows-10 - Usuń folder temp zespołu Windows
Jednym z możliwych powodów, dla których folder Temp asemblera Windows nie jest czyszczony automatycznie, może być niezgodność z innym oprogramowaniem innej firmy zainstalowanym na twoim komputerze.

Problem wydaje się być spowodowany oprogramowaniem antywirusowym, które zostało znalezione na wszystkich komputerach, na których występował ten problem. Problem ten został odtworzony w czystych instalacjach systemu Windows Server, po prostu instalując oprogramowanie antywirusowe o nazwie „G Data”.

To oprogramowanie antywirusowe w jakiś sposób blokuje automatyczny proces usuwania plików tymczasowych przechowywanych na komputerze w celu zainstalowania lub odinstalowania oprogramowania. Objawy zostały również odtworzone w systemie Windows 7, Windows 10 i Windows 2008 R2.

Użytkownik, który dowiedział się o tym oprogramowaniu powodującym problem, otrzymał nawet potwierdzenie od twórców oprogramowania antywirusowego G Data, że ​​jest świadomy problemu i pracuje nad jego rozwiązaniem.

Chcesz zwolnić miejsce na komputerze? Dzięki temu przewodnikowi jest to bardzo proste!

Jak usunąć dane z folderu Temp asemblera Windows?

Ekran komputera z użytkownikiem - Usuń folder temp zestawu Windows
Mimo że nie znaleziono jeszcze trwałego rozwiązania tego problemu, użytkownicy ręcznie usunęli pliki przechowywane w folderach Temp. Wybrali wszystkie pliki przechowywane w tym folderze i użyli opcji Usuń, aby wysłać je do Kosza.

Uwaga: Niektóre pliki przechowywane w folderze Temp (c:> windows> assembly> temp folder) nie będą mogły zostać usunięte, ponieważ nadal są używane przez system operacyjny.

Użytkownicy nie zgłaszali żadnych problemów spowodowanych ręcznym usunięciem zawartości folderów, ale jest to zdecydowanie zalecane pozostawić nietknięte zarówno foldery „tmp”, jak i „temp”. Zawartość tych folderów można usunąć bez problemów.

W tym artykule dowiedzieliśmy się, do czego służą foldery „tmp” i „temp” z zestawu Windows i że można bezpiecznie usunąć zawartość tych folderów, ale nie usunąć rzeczywistych folderów.

Daj nam znać, jeśli ten artykuł pomógł ci, korzystając z poniższej sekcji komentarzy.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji