Jak aktualizować definicje programu Windows Defender w systemie Windows 10, 8.1

Windows Defender to wbudowany program antywirusowy w urządzeniach z Windows 10, Windows 8.1, Windows 7 i jest całkiem dobry, przynajmniej dla mnie. Celem tego artykułu jest utrzymanie łatwiejszego do zrozumienia dziennika zmian najnowszych udostępnionych aktualizacji.

Jeśli nie masz ochoty instalować innego programu antywirusowego na urządzeniu z systemem Windows 10 lub Windows 8.1, możesz polegać na programie Windows Defender, ponieważ wydaje się, że wykonuje swoje zadanie całkiem dobrze.

dziennik aktualizacji Windows Defender

Jeśli jednak zdecydujesz się go trzymać, upewnij się, że otrzymujesz najnowsze aktualizacje tak szybko, jak to możliwe. Oczywiście najłatwiejszym sposobem jest skonfigurowanie automatycznego odbierania aktualizacji, ale jeśli chcesz dowiedzieć się, o co chodzi, zrób to ręcznie. I tutaj będziemy sprawdzać aktualizacje tak często, jak to możliwe, aby zapewnić łatwiejszy do zrozumienia dziennik zmian.

 • Windows Defender w systemie Windows 10

  Microsoft całkowicie przerobił Windows Defender w Windows 10. Gigant technologii dodał szereg ważnych nowych funkcji i ulepszeń, które sprawiają, że Windows Defender jest jednym z najlepszych rozwiązań antywirusowych do użycia w 2018 roku. W rzeczywistości AV-Test, wiarygodny trzeci firma testująca strony niedawno umieściła program Windows Defender na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o blokowanie rzeczywistych cyberzagrożeń, w tym ataków ransomware.

  Oto niektóre z najważniejszych zmian, które Windows Defender otrzymał w systemie Windows 10:

  • Windows Security to nowe centrum antywirusowe w Windows 10 Redstone 5
  • Aktualizacja Windows Defender usuwa poważne błędy w zdalnym wykonywaniu kodu
  • Windows Defender usuwa nękające oprogramowanie optymalizujące komputer od 1 marca
  • Chroń swój komputer przed oprogramowaniem ransomware i złośliwym oprogramowaniem dzięki nowemu dostępowi do kontrolowanego folderu Windows Defender

  Pobierz najnowszą wersję Windows Defender na Windows 10

  Windows Defender w systemie Windows 8.1

  Przed Windows 8 Windows Defender posiadał funkcje antyszpiegowskie. Zawierał on szereg agentów bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym, którzy monitorowali kilka wspólnych obszarów systemu Windows pod kątem zmian, które mogą być spowodowane przez oprogramowanie szpiegujące. Obejmował także możliwość łatwego usuwania zainstalowanego oprogramowania ActiveX. Zintegrowana obsługa Microsoft SpyNet, która pozwala użytkownikom zgłaszać do Microsoft, co uważają za oprogramowanie szpiegujące oraz jakie aplikacje i sterowniki urządzeń pozwalają na instalację w swoim systemie. W Windows 8 funkcjonalność wzrosła, oferując również ochronę antywirusową. Windows Defender w Windows 8 przypomina Microsoft Security Essentials i używa tych samych definicji wirusów.

  Jak widać z powyższego opisu, wraz z wydaniem systemu Windows 8, narzędzie Windows Defender zostało znacznie wzmocnione i podobne do działania programu Microsoft Security Essentials. Możesz skonfigurować program pod kątem opcji ochrony w czasie rzeczywistym, integracji z programem Internet Explorer i, oczywiście, do skanowania plików w systemie, kiedy tylko chcesz. W tej chwili Windows Defender działa tylko w trybie pulpitu i przynajmniej na razie jest mało prawdopodobne, że zostanie wydany dla nowoczesnego, dotykowego interfejsu systemu Windows 8.1.

  Pobierz Windows Defender na Windows 8.1 [wersja 1.173.831.0]

  pobierz Windows Defender Windows 8.1

  Ta bieżąca wersja została udostępniona 29 kwietnia 2014 r. Możesz ją zdobyć, aktualizując program Windows Defender lub korzystając z funkcji Windows Update. Możesz też skorzystać z tego linku i pobrać go ręcznie. Jeśli chodzi o samą aktualizację, naprawia ona wiele poważnych problemów bezpieczeństwa, z których większość to trojany i wirusy typu backdoor:

  • Trojan: BAT / CoinMiner.A
  • Exploit: Java / CVE-2013-1488.I
  • VirTool: Win32 / Obfuscator.AES
  • Trojan: JS / Redirector.NS
  • TrojanDownloader: Win32 / Upatre.O
  • Backdoor: Win32 / Zegost.AF

  Dlatego zainstaluj najnowszą aktualizację, aby nie paść ofiarą tych luk w zabezpieczeniach.

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji