Instalowanie systemu Windows 10 na Surface Pro 3: Problemy, które możesz napotkać

Mówi się, że Windows 10 był dotychczas instalowany głównie na komputerach stacjonarnych i laptopach, ale zastanawiamy się, czy nowy Surface Pro 3 jest uważany za laptopa czy tablet. W tym artykule przyjrzymy się niektórym problemom, które możesz napotkać, próbując zainstalować system Windows 10.
Zainstaluj Surface Pro 3 Windows 10
Niektórzy właściciele Surface Pro 3 postanowili wypróbować system Windows 10 i wypróbować go na swoich urządzeniach. Jednak w ten sposób napotkali wiele irytujących problemów, dlatego postanowiliśmy je zaokrąglić, abyś mógł wiedzieć, z czym możesz się zmierzyć przed dokonaniem aktualizacji.

Jakie problemy możesz napotkać podczas instalowania systemu Windows 10 na Surface Pro 3?

Zdaniem jednego użytkownika jeden z pierwszych problemów wydaje się być związany z tym, że proces instalacji nie kończy się do końca:

Nie mam szczęścia. Instalacja przebiega do około 40%. Następnie instalator zamyka się, nie pojawia się żaden komunikat o błędzie ani nic. Nie jestem pewien, co jest nie tak.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wikipedia Aplikacja dla Windows 8.1 Zgłasza błędy w aktualizacji, do pobrania za darmo

Ponadto należy wziąć pod uwagę, że jeśli wykonasz nową instalację systemu Windows 10, nie oczekuj, że sterowniki bezprzewodowe będą dostępne dla Surface Pro 3, który był już nękany przez wiele problemów WiFi, które były ostatnio naprawione.

Jeśli wykonasz nową instalację, taką jak stara instalacja detaliczna w wersji 8.1, w dodatku SP3 nie ma sterowników bezprzewodowych wbudowanych w ten podgląd. Użyj programu Winreducer i zintegruj pakiet sterowników 9/9/14 z instalacyjnym ISO, a następnie zainstaluj napęd USB, LUB pobierz pakiet sterowników, zainstaluj system Windows za pomocą instalacji USB, a następnie ręcznie zainstaluj sterownik bezprzewodowy.

Oto kilka innych błędów związanych z instalacją systemu Windows 10 na Surface Pro 3:

Górny przycisk pióra nie działa (nie można kliknąć dwukrotnie, aby zrobić zrzut ekranu i nie można kliknąć pojedynczo, aby otworzyć program OneNote), a wyświetlacz nie obraca się.

Inne problemy związane z funkcjonowaniem pióra, obrotem, a nawet niektóre kwestie związane z funkcjonalnością aplikacji Fitbit:

Przyciski pióra nie działają poprawnie. Nie można obrócić ekranu. Nie można obniżyć menu w FreshPaint za pomocą palca lub pióra, można za pomocą myszy. Podobny problem dotyczy aplikacji Fitbit.

Ktoś narzeka również na funkcjonalność Internet Explorera:

Na moim dodatku SP3 nie mogę mieć przeglądarki Internet Explorer w trybie metra. zawsze uruchamiaj w trybie pulpitu.

Więcej problemów związanych z przeciąganiem w dół menu

Przeciąganie w dół po menu nie jest obsługiwane w nowym układzie aplikacji na komputerze. W lewym górnym rogu okna znajduje się przycisk menu.

Problemy z instalacją systemu Windows 10 i poprawki [aktualizacja 2018]

Po napisaniu tego artykułu użytkownicy zgłaszali wiele innych problemów. Wymienimy tutaj typowe problemy występujące podczas próby zainstalowania systemu Windows 10, abyś mógł zacząć rozwiązywać problemy z procesem instalacji. Tutaj są:

  • Co zrobić, jeśli nie możesz zainstalować systemu Windows 10 na dysku SSD
  • Jak wyczyścić Zainstaluj system Windows 10 po bezpłatnej aktualizacji?
  • POPRAWKA: Nie mogę się upewnić, czy jesteś gotowy do instalacji systemu Windows 10
  • Poprawka: błąd instalacji „Windows 10 nie może zostać zainstalowany na partycji GPT”

Do tej pory zgłoszono wiele innych podobnych problemów, ale myślę, że masz obraz tego, w co możesz się wciągnąć. Dlatego musisz zainstalować system Windows 10 na maszynie wirtualnej lub urządzeniu, z którego nie korzystasz aktywnie. Czy zainstalowałeś system Windows 10 na swoim Surface Pro 3? Jeśli tak, jak to działa?

Link do głównej publikacji