Instalacja Windows Update nie powiodła się — Błąd 0x80070643

Aktualizacja KB4048955 dla systemu Windows 10 wprowadziła pewne ulepszenia jakości i inne elementy, które miały usunąć luki w zabezpieczeniach. Jednak błąd spowodował błąd 0x80070643 wyskakujące za każdym razem, gdy użytkownicy próbują zainstalować aktualizację. Błąd 0x80070643 to ogólny kod błędu instalacji Windows Update, który może pojawić się na ekranie komputera podczas instalacji.

Windows Update nie zainstalował 0x80070643

Błąd Windows Update 0x80070643

Oto, co możesz zrobić, aby rozwiązać problem.

Zmień nazwę folderu SoftwareDistribution

Błąd 0x80070643 może albo powstrzymać Cię przed instalacją aktualizacji systemu Windows lub instalacją innego oprogramowania. Ten problem może wystąpić z powodu uszkodzenia rejestracji aktualizacji oprogramowania MSI lub uszkodzenia instalacji programu .NET Framework na komputerze.

Aby rozwiązać ten problem, zaleca się zmianę nazwy folderu SoftwareDistribution. Aby zmienić nazwę folderu dystrybucji oprogramowania, otwórz okno wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień, wpisz kolejno następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter:

Net Stop Wuauserv
bity stop netto
zmień nazwę c: \ windows \ SoftwareDistribution SoftwareDistribution.bak
net start wuauserv
bity początkowe netto

Następnie wyczyść zawartość folderu Catroot2.

Wyczyść zawartość folderu Catroot2

Catroot i Catroot2 to niektóre z ważnych folderów systemu operacyjnego Windows, które są wymagane podczas procesu aktualizacji systemu Windows. Jeśli więc napotykasz problem podczas aktualizacji systemu Windows i pojawia się komunikat o błędzie — 0x80070643, zresetuj folder Catroot2.

Aby zresetować folder catroot2:

Otwórz wiersz polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień, wpisz następujące polecenie jeden po drugim i naciśnij klawisz Enter:

Net Stop Cryptsvc
md% systemroot% \ system32 \ catroot2.old
xcopy% systemroot% \ system32 \ catroot2% systemroot% \ system32 \ catroot2.old / s

Następnie usuń całą zawartość folderu catroot2.

Po wykonaniu tego w oknie CMD wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:

cryptsvc start netto

Twój folder catroot zostanie zresetowany po ponownym uruchomieniu Windows Update.

Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

Czasami, gdy użytkownicy systemu Windows próbują zainstalować najnowsze aktualizacje z Windows Update, czasami otrzymują komunikat o błędzie — 0x80070643. Narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update rozwiązuje wiele z tych błędów, więc uruchom go i zobacz.

Zainstaluj aktualizacje systemu Windows w stanie czystego rozruchu

Dobrym pomysłem jest instalowanie aktualizacji systemu Windows w stanie czystego rozruchu, ponieważ wszystkie procesy inne niż Microsoft Usługi nie uruchamiają się w tym stanie, więc nie może być żadnych zakłóceń innych firm powodujących awarię Windows Update.

Wszystkiego najlepszego!

Link do głównej publikacji