Dowiedz się więcej na temat planowania automatycznego wyłączania w systemie Windows 10

Czasami możesz chcieć zaplanować niektóre zadania, zwłaszcza jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, aby wykonać je ręcznie. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o planowaniu w systemie Windows 10, dzisiaj pokażemy Ci, jak zaplanować zamknięcie systemu Windows 10.

Kroki, aby zaplanować zamknięcie systemu Windows 10

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz ręcznie wyłączyć komputera, możesz zaplanować zamknięcie. Jest to niezwykle przydatne, jeśli zostawiasz komputer, aby coś zrobić w nocy, lub jeśli musisz opuścić komputer na kilka godzin podczas wykonywania niektórych spraw.

Więc odpowiedzmy na pytanie, jak zaplanować zamknięcie systemu Windows 10?

Metoda 1 — Użyj okna dialogowego Uruchom, wiersza polecenia lub programu PowerShell, aby zaplanować zamknięcie

Aby to zrobić, musisz użyć okna dialogowego Uruchom, wiersza polecenia lub programu PowerShell. Polecenie jest takie samo dla każdego z nich. Aby uruchomić okno dialogowe Uruchom, wystarczy nacisnąć klawisz Windows + R. Jeśli chcesz uruchomić wiersz polecenia lub PowerShell, możesz przeszukać go z paska wyszukiwania.

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to wpisać to w oknie dialogowym Uruchom, wierszu polecenia lub PowerShell i nacisnąć Enter:

zamknięcie –s –t 600harmonogram zamknięcia

Musimy wspomnieć, że 600 oznacza liczbę sekund, więc w tym przykładzie komputer wyłączy się automatycznie po 10 minutach. Możesz eksperymentować z różnymi wartościami i ustawić tę, którą chcesz.

Jeśli masz problemy z dostępem do wiersza polecenia jako administrator, lepiej zapoznaj się z tym przewodnikiem. Jest podobny artykuł na temat problemów z Powershell i jak je naprawić.

Szukasz bardziej niestandardowego doświadczenia? Oto najlepsze harmonogramy zadań dla systemu Windows 10.

Metoda 2 — Użyj Harmonogramu zadań, aby zaplanować zamknięcie

Jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad harmonogramem zamykania, powinieneś użyć Harmonogramu zadań. Aby skonfigurować harmonogram zamykania za pomocą Harmonogramu zadań, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom Harmonogram zadań. Możesz go uruchomić, przechodząc do menu pisania w menu Start na pasku wyszukiwania i wybierając Zaplanuj zadania.
  2. Po otwarciu Harmonogramu zadań kliknij Utwórz podstawowe zadanie.harmonogram zamykania systemu Windows 10 1
  3. Wprowadź nazwę swojego zadania, na przykład Zamknij.harmonogram zamykania systemu Windows 10 2
  4. Teraz wybierz Kiedy chcesz uruchomić zadanie. W naszym przypadku wybierzemy jeden raz.harmonogram zamykania systemu Windows 10 3
  5. Teraz wprowadź godzinę i datę wykonania zadania.harmonogram zamykania systemu Windows 10 4
  6. Następnie wybierz Uruchom program.harmonogram zamykania systemu Windows 10 5
  7. Kliknij przycisk Przeglądaj i przejdź do C: WindowsSystem32 i wybierz plik o nazwie zamknij. Następnie kliknij Otwórz.harmonogram zamykania systemu Windows 10 6
  8. Teraz po prostu w polu Dodaj argumenty dodaj -s, a następnie kliknij Dalej.harmonogram zamykania systemu Windows 10 7
  9. Teraz powinieneś zobaczyć informacje o zadaniu. Możesz to sprawdzić po raz ostatni, a jeśli jesteś zadowolony ze swoich ustawień, kliknij Zakończ, aby zaplanować zamknięcie.harmonogram zamykania systemu Windows 10 8

Jeśli Harmonogram zadań nie działa, postępuj zgodnie z tym pełnym przewodnikiem, aby go naprawić.

Zalecane: użyj specjalnego oprogramowania, które pomoże w zamykaniu systemu Windows 10

Windows Shutdown Assistant to oprogramowanie, które pozwala automatycznie wyłączyć komputer w ustalonym czasie. Możesz także ustawić, aby wyłączał się w innych sytuacjach, takich jak bezczynność systemu, nadmierne zużycie procesora lub niski poziom naładowania baterii.

Windows 10 został zamknięty

Może również obsługiwać automatyczne wylogowywanie, ponowne uruchamianie i blokowanie komputera. Dlatego zalecamy pobierz bezpłatną wersję programu zanim zdecydujesz, czy warto.

To wszystko, teraz wiesz, jak zaplanować zamknięcie systemu Windows 10. Jeśli masz jakieś pytania, po prostu sięgnij do poniższych komentarzy.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji