Błąd 0x8007045A ERROR_DLL_INIT_FAILED z Windows Update

Jeśli podczas korzystania z usługi Windows Update lub aktualizacji do systemu Windows 10 pojawia się kod błędu 0x8007045A ERROR_DLL_INIT_FAILED, ten post może ci pomóc. Ten błąd zwykle występuje, jeśli pliki dll msxml są uszkodzone w systemie operacyjnym Windows.

0x8007045A

Microsoft XML Core Services lub MSXML to natywny interfejs API Win32 dla wysokowydajnych aplikacji opartych na XML, które są zgodne ze standardem XML 1.0. MSXML6 najpierw dostarczany z systemem Windows Vista i nowszymi, zawiera ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa, wydajności, stabilności i innych ulepszeń, a także obsługę architektur x64 i Itanium.

Kod błędu 0x8007045A

Aby rozwiązać ten problem, masz trzy opcje:

1] Uruchom Kontroler plików systemowych i sprawdź, czy to pomoże.

2] Wymień msxml3.dll, msxml3a.dll, msxml3r.dll, msxml6.dll i msxml6r.dll w twoim systemie z dobrymi plikami. Możesz zachować te pliki w innym miejscu, dla zachowania ostrożności. Teraz, jeśli masz inny komputer, skopiuj te 5 plików z drugiego systemu do folderu C: \ Windows \ System32 problematycznego systemu i zamień potencjalnie uszkodzone pliki. Upewnij się, że na obu komputerach działa ta sama wersja systemu Windows.

Gdy to zrobisz, będziesz musiał ponownie zarejestrować te pliki dll:

Aby zarejestrować plik dll lub ocx, otwórz okno wiersza polecenia jako administrator, wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:

regsvr32 „ścieżka nazwa pliku dll lub ocx ”

Więc w polu Uruchom wpisz następujące polecenie i naciśnij Enter:

regsvr32 C: \ Windows \ System32 \ msxml3.dll

Zrób to samo dla pozostałych czterech — msxml3a.dll, msxml3r.dll, msxml6.dll i msxml6r.dll.

Uruchom ponownie system i sprawdź, czy to pomoże.

3] Jeśli to nie zadziała, masz jeszcze jedną opcję. Pobierz najnowszy parser XML z MSDN i zainstaluj go w swoim systemie.

Mam nadzieję, że coś pomaga.

Link do głównej publikacji