[AKTUALIZACJA] Jak wykryć i naprawić błędy rejestru w systemie Windows?

naprawić błędy rejestru

Wszyscy wiemy, jak ważne są rejestry dla naszego systemu Windows. A jeśli ulegnie uszkodzeniu lub uszkodzeniu, może to spowodować poważne uszkodzenie systemu operacyjnego lub aplikacje nie będą działać poprawnie, a nawet może wyświetlić błąd niebieskiego ekranu śmierci (BSOD).

Cóż, jest to bardzo żałosna sytuacja, ale można ją naprawić, tutaj dowiedz się, jak naprawić błędy rejestru i wiele więcej.

Rejestr systemu Windows to ogromna baza danych, która zawiera ważne, precyzyjne ustawienia maszyny i informacje związane z wszystkimi aplikacjami i ustawieniami na komputerze / laptopie.

System operacyjny Windows stale odnosi się do rejestru, na przykład aby uruchomić program, zainstaluj najnowsze oprogramowanie lub zmodyfikuj sprzęt; Windows musi zweryfikować wartości niektórych kluczy.

Więc jeśli rejestr jest uszkodzony, uszkodzony lub zacznij pokazywać błędy rejestru, to jest naprawdę bardzo denerwujące.

Jeśli jednak zmagasz się z błędami rejestru, ten artykuł jest dla Ciebie. Tutaj sprawdź pełne informacje, takie jak przyczyny błędów rejestru i jak wykryć i naprawić błędy rejestru.

Dlaczego występują błędy rejestru?

Cóż, istnieje kilka powodów, które powodują błędy rejestru. W systemie Windows jest wiele procesów i zdarzają się sytuacje, w których sprawy muszą pójść źle. Sprawdź tutaj, co powoduje błędy rejestru:

 • Zamknięcie systemu — Za każdym razem, gdy system wyłącza się, w pamięci systemu zapisywana jest kopia rejestru. Ale jeśli system nieoczekiwanie wyłączył się z powodu awarii lub zawieszenia, może to spowodować problem w przyszłości.
 • Wpisy rejestru osieroconego — Ręczne odinstalowanie oprogramowania pozostawia niektóre ślady lub małe fragmenty wpisów w rejestrze, co może powodować problemy i błędy w rejestrze w przyszłości.
 • Sfragmentowany rejestr — Po odinstalowaniu, uaktualnieniu lub zaktualizowaniu oprogramowania rejestr również ulega fragmentacji.
 • Zduplikowane klucze rejestru — Jest to bardzo szkodliwe i podczas ponownej instalacji, aktualizacji lub aktualizacji oprogramowania w systemie Windows są one generowane automatycznie. A ze względu na zduplikowane wpisy programy są mylone i spowalniają wydajność systemu użytkownika.
 • Infekcja wirusowa — infekcja wirusami i złośliwym oprogramowaniem może atakować i modyfikować rejestr. Ponadto szkodliwe oprogramowanie jest regularnie zaprojektowane w celu zmiany wartości kluczy startowych, dzięki czemu jest aktywowane przy każdym uruchomieniu systemu. Może to również powodować uszkodzenie rejestru przez dokonanie w nim zmian.

Oprócz tego istnieją również inne powody, które uszkadzają rejestr systemu Windows. Gdy system się zestarzeje, baza danych staje się bardzo duża, a system nie jest w stanie jej obsłużyć i zacząć wyświetlać błąd rejestru. Błędy rejestru występują z powodu jednej z podanych przyczyn, które obejmują:

 • Z powodu niewłaściwie umieszczonego, uszkodzonego lub złego oprogramowania / ścieżek systemu Windows, skrótów i łączy
 • Z powodu niechcianych obiektów przeglądarki
 • Niepożądane elementy menu Start mogą również wpływać na plik rejestru
 • Uszkodzone lub uszkodzone identyfikatory aplikacji są również odpowiedzialne za ten błąd
 • Z powodu uszkodzenia obiektów Active X / COM
 • Niechciane wpisy na liście ostatnich plików
 • Pozostałe i nieużywane pliki i sterowniki

Oto niektóre z typowych przyczyn powodujących uszkodzenie rejestru. Teraz sprawdź, jak zweryfikować uszkodzenie rejestru.

Jak wykryć błędy rejestru?

W systemie operacyjnym Windows jest mnóstwo błędów i problemów. Wiedza, co jest przyczyną problemu, jest naprawdę ważna.

Ponadto błędy rejestru wydają się dziwnie podobne pojawia się niebieski ekran śmierci lub pojawiają się tajemnicze komunikaty o błędach po uruchomieniu systemu operacyjnego Windows.

Czasami może się pojawić wyraźny komunikat o błędzie, taki jak wystąpił błąd rejestru lub Rejestr systemu Windows jest uszkodzony gdy system ulega awarii.

Mimo to istnieją również inne powody, które powodują błędy rejestru w systemie operacyjnym Windows.

 • Uruchomienie systemu zajmuje więcej czasu
 • Nie można otworzyć żadnej zainstalowanej aplikacji
 • Wyświetlaj komunikat o błędzie za każdym razem.
 • Wydajność komputera staje się bardzo wolna.
 • System uruchamia się ponownie kilka razy.
 • Wyświetla niebieski komunikat po ponownym uruchomieniu systemu.

Jak teraz wiadomo, czy napotkasz błąd rejestru, czy nie. Dowiedz się, jak wyczyścić i wykonać naprawę rejestru.

Dlaczego warto wyczyścić rejestr w systemie Windows?

Cóż, długie uruchamianie systemu operacyjnego Windows, instalowanie i odinstalowywanie programów, zmiana myszy i klawiatur pozostawia setki lub tysiące wpisów rejestru, które są bezużyteczne.

Ponadto system operacyjny filtruje całą przestrzeń na dysku twardym, co ostatecznie spowalnia system. Wyczyść rejestr i pomóż usunąć niechciane wpisy rejestru i przyspieszyć działanie systemu.

Aby system działał lepiej i naprawiał inne problemy związane z rejestrem, zaleca się również czyszczenie wpisów rejestru i naprawianie błędów rejestru.

Aby wyczyścić wpisy rejestru, zaleca się uruchomienie automatycznego czyszczenia rejestru innej firmy. Ponieważ ręczne czyszczenie rejestru jest dość skomplikowane, ponieważ drobny błąd może uszkodzić cały komputer PC / laptop z systemem Windows. Tak więc, aby zachować bezpieczeństwo i wyczyścić klucze rejestru łatwo przejść do strony trzeciej Oczyszczacz rejestru.

Pobierz CCleaner, aby łatwo wyczyścił klucze rejestru.

Jak naprawić błędy rejestru?

UWAGA: Ręczna naprawa rejestru systemu Windows jest również ryzykowna i trudna. Mały błąd może uszkodzić cały system i nie da się go łatwo rozwiązać. Jeśli więc nie jesteś osobą techniczną, unikaj ręcznej naprawy rejestru i uruchom automatyczne Narzędzie do naprawy rejestru systemu Windows.

Uruchom profesjonalny zalecany jeden i tylko jeden Narzędzie do naprawy rejestru, naprawić brakujący, uszkodzony, uszkodzony rejestr systemu Windows. Jest to również w stanie naprawić uszkodzony, uszkodzony rejestr, skanując raz automatycznie.

Pobierz narzędzie Reimage Registry Repair Tool, aby naprawić błędy rejestru inne sprawy.

Ponadto, jeśli chcesz wypróbować ręczne rozwiązania, sprawdź je poniżej.

Metoda 1: Przywróć rejestr systemu Windows z trybu awaryjnego

Jeśli masz kopię zapasową rejestru, a następnie przywrócenie rejestru systemu Windows napraw problem. Aby przywrócić rejestr systemu Windows, musisz najpierw uruchomić system Windows w trybie awaryjnym> naciśnij F8 podczas uruchamiania urządzenia. Po uruchomieniu w trybie awaryjnym przywróć rejestr systemu Windows, wykonując poniższe czynności

 • Trafienie Windows + R przycisk>, aby otworzyć Biegać
 • Teraz wpisz „Regedit” > Wchodzić.

 • Kliknij Plik> Importuj.

 • Teraz w Okno dialogowe Importuj rejestr> przeglądaj lokalizację, w której zapisany jest plik kopii zapasowej, i kliknij otwarty.

Inną szybką metodą jest przeglądanie lokalizacji za pomocą kopii zapasowej> kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz Łączyć. Plik zostanie automatycznie zaimportowany do rejestru.  

Metoda 2: Dodaj lub zmień element rejestru

Ta metoda jest przeznaczona tylko dla tych użytkowników, którzy znają podstawową wiedzę komputerową z pewną wewnętrzną wiedzą na temat komputera, wykonaj podane kroki, aby samodzielnie naprawić błędy rejestru:

 •  Kliknij na „Start” -> „Uruchom” i wpisz „regedit.”Otworzy się okno rejestru, kliknij folder, który chcesz edytować, i zaznacz go, kliknij podklucz.

 • Kliknij na «Plik ”->„ Eksportuj ”.  I zapisz plik na pulpicie, klikając „Zapisać» przycisk.

Wykonując tę ​​kopię zapasową podklucza przed jakąkolwiek modyfikacją, możesz zaimportować plik z powrotem do rejestru, jeśli modyfikacja spowoduje problem.

 • Następnie w Pole nazwy pliku > typ Nazwa pliku aby uratować .plik reg z oryginalnymi elementami rejestru > kliknij Zapisać

Proszę zanotować: Wykorzystaj nazwę pliku powiązaną z zawartością, jak odwołanie do nazwy podklucza.

 • Następnie w prawe okno > dodaj lub zmień żądane elementy rejestru.

W ten sposób możesz wprowadzać zmiany w elementach rejestru, mam nadzieję, że to pomoże Ci naprawić błędy rejestru, ale jeśli nie, dowiedz się więcej o ręcznych poprawkach podanych w artykule — Napraw uszkodzony rejestr 

Wniosek:

Więc o to chodzi jak wykryć i naprawić błędy rejestru. Przeczytaj artykuł uważnie i postępuj zgodnie z poprawkami podanymi w celu naprawy rejestru systemu Windows.

Zawsze też pamiętaj o tym wykonaj kopię zapasową rejestru w regularnych odstępach czasu, aby można było przywrócić poprzedni i naprawić błąd.

Możesz także spróbować Narzędzie do naprawy rejestru systemu Windows, automatycznie naprawić błędy rejestru.

Nie zapomnij również podzielić się cennymi komentarzami, wskazówkami i sugestiami, jak naprawić uszkodzone wpisy rejestru w sekcji komentarzy lub odwiedź nas na @ http://ask.pcerror-fix.com

Powodzenia!!!

Link do głównej publikacji