13 najlepszych programów do ochrony prywatności laptopów w 2019 r. [Zaktualizowana lista]

Czy kiedykolwiek otworzyłeś kiedyś witrynę i wyświetlałeś reklamy promujące produkty z tej samej witryny, którą odwiedziłeś chwilę, dni lub nawet tygodnie temu?

Chociaż pliki cookie mogą odgrywać rolę w retargetowaniu lub „prześladowaniu reklam”, jeśli chcesz, nie uwzględniają większości powodów, dla których takie reklamy śledzą nas w różnych witrynach.

Wiele się dzieje w zakresie reklamy zautomatyzowanej i dostawcy wyszukiwarki.

Nikt nie lubi bycia prześladowanym lub udostępniania poufnych danych, a nawet sprzedaży — niejako — stronom trzecim, które wykorzystują je do swoich działań marketingowych.

Właśnie dlatego istnieje oprogramowanie do ochrony prywatności, które zapewnia bezpieczeństwo (nawet jeśli nie jest to w 100%) przed prześladowcami online, hakerami i zagrożeniami, takimi jak wirusy i złośliwe oprogramowanie.

Oprogramowanie do ochrony prywatności laptopów można podzielić na VPN, menedżery haseł, wyszukiwarki prywatności, przeglądarki prywatności, serwery nazw DNS i narzędzia do usuwania programów szpiegujących.

Sprawdzamy jedne z najlepszych programów do ochrony prywatności na laptopie, z których możesz korzystać w 2019 r. Według kategorii, dzięki czemu możesz wybrać, które z nich możesz wykorzystać, aby chronić siebie i swoje dane.

Najlepsze oprogramowanie do ochrony prywatności do zainstalowania na laptopie w 2019 roku

1

CyberGhost (zalecane)

oprogramowanie do ochrony prywatności laptopa

Jest to jedno z najszybszych programów VPN dla systemu Windows 10, a także najlepsze do użytku z laptopami.

Chroni twoją prywatność dzięki rozwiązaniu wieloplatformowemu, z funkcjami takimi jak 256-bitowa technologia szyfrowania, ukrywanie twojego adresu IP, ochrona Wi-Fi (w miejscach publicznych), polityka braku logów.

Ponadto oferuje wieloplatformowe aplikacje dla wszystkich urządzeń, bezpieczeństwo transakcji online i rozmów, a także dostęp do ponad 1000 serwerów VPN w ponad 30 najpopularniejszych krajach świata.

Korzyści z korzystania z tej sieci VPN obejmują najwyższe prędkości, blokowanie reklam i złośliwego oprogramowania.

Co więcej, możesz uzyskać dostęp do ograniczonej zawartości z witryn takich jak Netflix, Hulu, BBC iPlayer, Amazon Prime i inne, jednocześnie chroniąc laptopa i wszystkie inne urządzenia.

CyberGhost ma ścisłą politykę braku logów. Za każdym razem, gdy użytkownik łączy się z jednym z serwerów, nawet CyberGhost nie wie, co robisz online.

Ponadto twoja anonimowość jest zwiększona dzięki automatycznemu wyzwalaczowi. Nawet najdrobniejszy problem z połączeniem internetowym umożliwia killwitch VPN CyberGhost.

    — Kup teraz Cyber ​​Ghost VPN (80% zniżki)

  • CZYTAJ TAKŻE: Komputer utknął na 169 adresie IP [FIX]

2)

NordVPN (sugerowany)

oprogramowanie do ochrony prywatności laptopa nordvpn

Jako jedno z najlepszych programów do ochrony prywatności na laptopach w 2019 roku, ta VPN oferuje podwójne kombinacje VPN do szyfrowania ruchu internetowego, ochronę danych przed wyciekiem DNS.

Ponadto zabezpiecza przesyłanie strumieniowe za pomocą technologii SmartPlay, ma zasady zerowych dzienników i ma technologię CyberSec, aby chronić Cię przed natrętnymi reklamami i złośliwym oprogramowaniem.

NordVPN ma sieć ponad 2500 serwerów w 56 krajach na całym świecie, a najlepsze jest to, że otrzymujesz dedykowany adres IP, dzięki czemu możesz się lepiej łączyć i szybciej korzystać z VPN.

Twoje informacje są chronione przed „pośrednikiem” lub hakerami oraz przed wyświetlaniem reklam lub fałszywych witryn internetowych.

Dlatego prawdziwa prywatność w Internecie to tylko jedno kliknięcie. NordVPN ukrywa twój adres IP, więc nikt inny nie może zobaczyć, które strony odwiedzasz ani jakie pliki pobierasz.

    — Pobierz teraz NordVPN

  • Przeczytaj także: Założyciel DuckDuckGo odpowiada na pytania użytkowników dotyczące prywatności w Internecie

3)

Hotspot Shield

Ta sieć VPN jest jedną z najlepszych, z której możesz korzystać za darmo i uzyskać usługi premium, takie jak 256-bitowe szyfrowanie AES, zasady zerowego dziennika, a także prywatny dostęp do bezpłatnego i otwartego Internetu, dostęp do sieci społecznościowych i strumieniowego przesyłania wideo.

Jego protokół jest opatentowany i zintegrowany przez 70 procent największych na świecie firm zajmujących się bezpieczeństwem, i jest najlepszym VPN pod względem wydajności z tysiącami serwerów na całym świecie.

Jako jedno z najlepszych programów do ochrony prywatności na laptopach, Hotspot Shield pozwala bezpiecznie przeglądać, ponieważ chroni twoją tożsamość, szyfruje twoje dane, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w miejscach publicznych, i możesz cieszyć się bezpiecznym dostępem do ulubionych aplikacji i witryn.

  • Pobierz teraz Tarcza Hotspot  i zabezpiecz swoje połączenie

4

LastPass

Menedżer haseł to dobre oprogramowanie do ochrony prywatności na laptopach, które zapewnia bezpieczeństwo w Internecie, zwłaszcza jeśli zostanie połączone z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym.

Większość z nich działa w podobny sposób, ale należy zwrócić uwagę na silne bezpieczeństwo, łatwą obsługę, funkcję i cenę.

Dzięki LastPass zyskujesz kompleksowe szyfrowanie dla swoich urządzeń w taki sposób, że nawet samo oprogramowanie nie widzi twoich haseł.

Uzyskaj LastPass

5

1 Hasło

Ten menedżer haseł pozwala przechowywać wiele informacji ze szczegółów konta, haseł, informacji bankowych i wiele więcej, z funkcją automatycznego wypełniania po zapisaniu danych.

Jest również wyposażony w TouchID, który korzysta z odcisku palca w celu uzyskania dostępu, co samo w sobie stanowi dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Narzędzie ma funkcję kontroli, która ostrzega o słabych hasłach i zapewnia silniejsze hasła zastępcze.

Zdobądź 1 Hasło

  • Przeczytaj także: Top 6 menedżerów haseł do systemu Windows 10 do użycia w 2019 r

6

DNS.Watch

Serwer nazw DNS rozpoznaje publiczne adresy internetowe i / lub domeny na ich bazowe adresy TCP / IP.

Duży wpływ na nie mają czasy podróży w obie strony między urządzeniem klienckim a serwerem DNS, które zależą od lokalizacji i czasów reakcji z innej infrastruktury DNS.

Jest szybki, darmowy i nieocenzurowany pod względem zapisów, a ponadto ma neutralność sieci w sercu.

Uzyskaj DNS.Watch

7

OpenDNS

Jest to serwer nazw DNS, którego unikalne funkcje obejmują trzy poziomy usług z różnymi poziomami filtrowania i bezpieczeństwa, kontrolę rodzicielską i ochronę przed phishingiem.

Użytkownicy korporacyjni mogą korzystać z pełnej usługi bezpieczeństwa przedsiębiorstwa.

Uzyskaj OpenDNS

  • Przeczytaj także: Poprawka: DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG Błąd w systemie Windows 10

8

SuperAntispyware

Oprogramowanie szpiegujące instaluje się w systemie laptopa, aby gromadzić informacje o Tobie bez Twojej wiedzy.

Może pochodzić z oprogramowania do pobrania lub załącznika e-mail, ale kradnie dane przeglądarki i monitoruje naciśnięcia klawiszy, a tym samym przechwytuje hasła i inne poufne informacje.

Po zainstalowaniu SuperAntispyware może uruchomić pełne skanowanie lub wybrać to, co chcesz przeskanować, w tym foldery zip, strony internetowe, a nawet pliki do pobrania, ponieważ to wyszukuje i usuwa złośliwą zawartość, nie tylko oprogramowanie szpiegujące, ale także złośliwe oprogramowanie, wirusy, trojany, keyloggery i rootkity.

Pobierz SuperAntispyware

  • CZYTAJ TAKŻE: Najlepsze oprogramowanie anty-keylogger do usuwania keyloggerów

9

Malwarebytes

malwarebytes

Jest to najlepsza ochrona przed złośliwym oprogramowaniem dla Twojego domu lub jeśli masz firmę, możesz z niej skorzystać.

Jego funkcje obejmują warstwy ochrony w czasie rzeczywistym, takie jak ochrona sieci, wykrywanie prób pobierania odcisków palców, blokowanie prób wykorzystywania luk w zabezpieczeniach.

Obejmują one między innymi wykrywanie anomalii poprzez uczenie maszynowe, inteligentną technologię przerywania łańcucha ataków i monitorowanie zachowania.

Zdobądź Malwarebytes

10

Comodo Secure DNS

Ten serwer nazw nie ma konfiguracji, więc po prostu przełączasz się na główny i zapasowy serwer usługi, które są rozmieszczone w 15 lokalizacjach, dzięki czemu możesz zoptymalizować wydajność Internetu na podstawie Twojej lokalizacji.

Chroni przed nieprzyjemnymi rzeczami, takimi jak kampanie phishingowe, oprogramowanie szpiegujące i złośliwe oprogramowanie oraz zaparkowane domeny zawierające niebezpieczne i liczne reklamy.

Uzyskaj Comodo Secure DNS

  • Przeczytaj także: 3 najlepsze oprogramowanie szyfrujące Wi-Fi do ochrony wrażliwych danych

11

Słup

Tor jest przeglądarką Firefox, która działa w sieci Tor i może być używana z większością głównych systemów operacyjnych i laptopów.

Jego infrastruktura jest zbudowana na ukrytych serwerach przekaźnikowych, dzięki czemu możesz korzystać z Internetu z ukrytą tożsamością, ale z własnym adresem IP.

Ta przeglądarka prywatności została stworzona wyłącznie w celu zachowania prywatności, więc nie ma w niej oprogramowania antywirusowego i antymalware.

Zdobądź Tor

12

DuckDuckGo

Wyszukiwarka prywatności jest darmowa, prosta i nie wymaga kupowania ani instalowania czegokolwiek.

DuckDuckGo chroni Twoje wyszukiwania i zatrzymuje „wyciek wyszukiwania”, aby odwiedzane witryny nie wiedziały, czego szukałeś, a Twój adres IP nie był wysyłany do wyszukiwarki lub agenta użytkownika przeglądarki.

Zaszyfrowana wersja chroni również Twoją prywatność, a ponadto ma ustawienie zapisywania w chmurze chronione hasłem, dzięki czemu możesz tworzyć zasady wyszukiwania i synchronizować je na swoich urządzeniach.

Zdobądź DuckDuckGo

  • Przeczytaj także: ta zapora może blokować rozpoznawanie twarzy, chroniąc twoją prywatność

13

Oscobo

Zwraca wyniki wyszukiwania specyficzne dla Wielkiej Brytanii, w przeciwieństwie do DuckDuckGo, który robi to ręcznie.

Nie rejestruje adresu IP ani danych użytkownika, a po zakończeniu sesji nie ma żadnych śladów wyszukiwania.

Zdobądź Oscobo 

Znalazłeś coś, co możesz dziś dodać do swojego laptopa?

Daj nam znać, które oprogramowanie do ochrony prywatności na laptopach będzie działać dla Ciebie w 2019 roku, i udostępnij, z których obecnie korzystasz, pozostawiając komentarz poniżej.

Link do głównej publikacji