Przesiadka na Linuksa

www.forum-ipe.org oprogramowanie do zarządzania projektami

Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez Windowsa, o czym już wiemy. Prawda jest jednak taka, że istnieją dla niego alternatywy, niektóre nawet bezpłatne.

Komercyjnym systemem, który od lat próbuje podgryzać Okna jest Mac OS stworzony i rozwijany przez firmę Apple. Ma on wiele zalet, ale niestety pracuje wyłącznie z komputerami produkowanymi przez Apple.

Z myślą o tradycyjnych pecetach stworzono system operacyjny Linux, który doczekał się wielu różnorodnych dystrybucji. Obecnie jest to pełnowartościowy, w większości intuicyjny system, z którego można korzystać w domu i w pracy.

Jego wielkim walorem jest darmowość. Nad rozwojem poszczególnych wariantów czuwają międzynarodowe społeczności programistów i specjalistów od bezpieczeństwa.

Aktualnie najwyżej notowaną mutacją Linuksa jest Ubuntu. System ten słynie z prostej obsługi, nowoczesnego wyglądu i bogatej bazy oprogramowania.

Wszystkie potrzebne do instalacji pliki można pobrać z internetu, zapisać na dysku i następnie zainstalować na komputerze.

www.darkprint.pl